„Społem” PSS w Rzeszowie jest nowoczesną organizacją handlową o mocnej pozycji rynkowej. Jej naczelnym celem było, jest i zawsze będzie zapewnienie Klientom możliwości dokonywania jak najlepszych zakupów. Na terenie miasta Rzeszowa działa nieprzerwanie od 1938 r. Starannie dba o nowoczesny wizerunek, systematycznie modernizuje swoje placówki i wdraża w nich najnowsze rozwiązania techniczne.
      Działalność handlową prowadzi w 43 sklepach detalicznych branży spożywczej i przemysłowej, w tym, w trzech domach handlowych: „Pionier”, „Relax” i „Hetman”. Działa także w branży produkcyjno – gastronomicznej w Barze-Restauracji „Klimat”, dwóch piekarniach i ciastkarni. „Społem” PSS w Rzeszowie prowadzi salon odzieżowy dla pań i panów ELEGANZA - świat dobrych ubrań. Eleganza jest reprezentantem ogólnopolskiej sieci salonów oferujących wysokiej jakości odzież znanych firm producenckich i w roku 2016 obchodziła jubileusz 10-lecia istnienia.
       Ważnym elementem funkcjonowania Spółdzielni jest działalność produkcyjno-gastronomiczna. „Społem” jest producentem najlepszego pieczywa oraz znanym producentem wyśmienitych ciast i ciasteczek oraz wyrobów garmażeryjnych. Wyroby z zakładów produkcyjnych „Społem” dostarczane są do własnej sieci sklepów, ale również  do innych sieci handlowych. Wyroby „Społem” PSS w Rzeszowie cieszą się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców regionu, którzy doceniają ich oddając swoje głosy w plebiscytach i konkursach na najlepszy produkt i producenta w regionie. Pewna pozycja rynkowa i wynikająca z tradycyjnie wysokiej jakości usług powoduje, że „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców jest jednym z największych pracodawców zabezpieczającym pewną i stabilną pracę , głównie kobietom, co przyczyniło się do uzyskania tytułu „Pracodawca przyjazny kobietom”. Natomiast w roku 2019 z rąk Prezydent RP Andrzeja Dudy Prezes Spółdzielni Wiesław Depa otrzymał statuetkę i certyfikat " Pracodawca Przyjazny Pracownikom".